Internetová stránka pro zvýšení uživatelského komfortu používá  cookies.  Potvrzením a používáním těchto stránek dáváte svůj souhlas s jejich použitím.

zavřít

Kategorie

Olejová penetrační lazura 0,9 L Zobrazit v plné velikosti

Olejová penetrační lazura 0,9 L

Olejový penetrační prostředek na dřevo na bázi přírodních olejů s vysokým podílem UV absorbérů

Více informací

  • transparentní (bezbarvý)
  • nature
  • orange
  • titan

Dostupnost: do 2-3 dnů

269Kč s DPH

Olejová penetrační lazura 0,9 L <p><strong>Olejová penetrační lazura - </strong>olejový penetrační prostředek s UV ochranou a mikronizovanými vosky.</p> <p><strong>Olejový</strong> penetrační <strong>prostředek na dřevo na bázi</strong> tungového oleje s vysokým podílem UV absorbérů (tento prostředek lze tedy aplikovat i bez pigmentace) a vynikající hydrofobitou díky přídavku mikronizovaných vosků.</p> <p>K ochraně olejů a laků na dřevo slouží tekuté směsi UV absorbérů (většinou na bázi benzotriazolů), jejichž účinek je často synergicky zvyšován vhodnou kombinací s HALS stabilizátory (UV stabilizátory na bázi stíněných aminů). Jejich použití je nezbytné především pro transparentní a světle pigmentované systémy. Synergická kombinace UV absorbérů dává nátěrům lepší odolnost proti snížení lesku, praskání, tvorbě puchýřů, delaminaci a změnám barvy a zvyšuje komplexní ochranu podkladu (dřeva). Přidané mikronizované vosky zvyšují hydrofobní vlastnosti nátěru a omezují vnikání vody do dřevní hmoty, čímž účinně brání fotooxidaci a následné degradaci dřeva.</p> <p><strong>CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POUŽITÍ: </strong>Účinná ochrana dřeva pro vnější a vnitřní použití. Doporučena jako <strong>venkovní ochrana dřevěných povrchů po aplikací tónovaného napouštěcího nátěru</strong> NAPOUŠTĚCÍ OLEJ</p> <p><strong>Účinně chrání dřevo před vysycháním a vznikem prasklin</strong>. Zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a poskytuje hydrofobní povrch. <strong>Prodlužuje životnost dřeva</strong>. Je určena hlavně pro použití v exteriéru jako finální ošetření (resp. údržba)  dřevěných plotů, zahradního nábytku, dřevostaveb, dřevěných obkladů, oken, dveří a dalších stavebně - technických výrobků ze dřeva, které již byly ošetřeny tónovaným <strong>BBB Napouštěcím olejem </strong>. Vhodná především pro měkké druhy dřevin (smrk, borovice). Je standardně dostupná v bezbarvém provedení, ale s možností tónování do pigmentovaných odstínů.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>TECHNICKÉ ÚDAJE:</strong> Objem sušiny cca 21 ± 2%. Obsah sušiny cca 27 ± 2%. Specifická hmotnost: 0,85 g/l ± 0,1 kg/l, v závislosti na odstínu. Viskozita (DIN 4, 23°C) 18 – 35 vteřin. Vydatnost:  Opracované dřevo 10 – 14 m2/l na 1 nátěr, neopracované dřevo 5 – 7 m2/l na 1 nátěr. Vydatnost je závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti a stáří povrchu a rovněž na způsobu aplikace.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Ředidlo:</strong> 0 – 10% lb-40</p> <p><strong>Příklad dopor. aplikace:</strong></p> <p>1 vrstva <strong>BBB Napouštěcí olej </strong></p> <p>1 až 2 vrstvy <strong>BBB Olejová penetrační lazura </strong></p> <p><strong>Stupeň lesku:</strong> Hedvábně lesklý 30-40%</p>
222Kč

Olejová penetrační lazura - olejový penetrační prostředek s UV ochranou a mikronizovanými vosky.

Olejový penetrační prostředek na dřevo na bázi tungového oleje s vysokým podílem UV absorbérů (tento prostředek lze tedy aplikovat i bez pigmentace) a vynikající hydrofobitou díky přídavku mikronizovaných vosků.

K ochraně olejů a laků na dřevo slouží tekuté směsi UV absorbérů (většinou na bázi benzotriazolů), jejichž účinek je často synergicky zvyšován vhodnou kombinací s HALS stabilizátory (UV stabilizátory na bázi stíněných aminů). Jejich použití je nezbytné především pro transparentní a světle pigmentované systémy. Synergická kombinace UV absorbérů dává nátěrům lepší odolnost proti snížení lesku, praskání, tvorbě puchýřů, delaminaci a změnám barvy a zvyšuje komplexní ochranu podkladu (dřeva). Přidané mikronizované vosky zvyšují hydrofobní vlastnosti nátěru a omezují vnikání vody do dřevní hmoty, čímž účinně brání fotooxidaci a následné degradaci dřeva.

CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POUŽITÍ: Účinná ochrana dřeva pro vnější a vnitřní použití. Doporučena jako venkovní ochrana dřevěných povrchů po aplikací tónovaného napouštěcího nátěru NAPOUŠTĚCÍ OLEJ

Účinně chrání dřevo před vysycháním a vznikem prasklin. Zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva a poskytuje hydrofobní povrch. Prodlužuje životnost dřeva. Je určena hlavně pro použití v exteriéru jako finální ošetření (resp. údržba)  dřevěných plotů, zahradního nábytku, dřevostaveb, dřevěných obkladů, oken, dveří a dalších stavebně - technických výrobků ze dřeva, které již byly ošetřeny tónovaným BBB Napouštěcím olejem . Vhodná především pro měkké druhy dřevin (smrk, borovice). Je standardně dostupná v bezbarvém provedení, ale s možností tónování do pigmentovaných odstínů.

TECHNICKÉ ÚDAJE: Objem sušiny cca 21 ± 2%. Obsah sušiny cca 27 ± 2%. Specifická hmotnost: 0,85 g/l ± 0,1 kg/l, v závislosti na odstínu. Viskozita (DIN 4, 23°C) 18 – 35 vteřin. Vydatnost:  Opracované dřevo 10 – 14 m2/l na 1 nátěr, neopracované dřevo 5 – 7 m2/l na 1 nátěr. Vydatnost je závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti a stáří povrchu a rovněž na způsobu aplikace.

Ředidlo: 0 – 10% lb-40

Příklad dopor. aplikace:

1 vrstva BBB Napouštěcí olej

1 až 2 vrstvy BBB Olejová penetrační lazura

Stupeň lesku: Hedvábně lesklý 30-40%

Výrobci