Internetová stránka pro zvýšení uživatelského komfortu používá  cookies.  Potvrzením a používáním těchto stránek dáváte svůj souhlas s jejich použitím.

zavřít

Kategorie

Napouštěcí olej - balení 0,9 L Zobrazit v plné velikosti

Napouštěcí olej 9 L

Impregnační prostředek na bázi rostlinných olejů a alkydových jednokomponentních pryskyřic pro preventivní moření dřeva.

Více informací

 • transparentní (bezbarvý)
 • americká třešeň
 • borovice
 • červený ořech
 • dub antik
 • eben
 • jedle
 • kaštan
 • mahagon
 • modřín
 • oliva
 • palisandr
 • patina
 • pryskyřice
 • světlý ořech
 • teak
 • tmavý ořech
 • zlatý dub
 • žula

Dostupnost: do 2-3 dnů

1 899Kč s DPH

Napouštěcí olej 9 L <p><strong>POPIS:</strong> Napouštěcí prostředek na bázi rostlinných olejů a alkydových jednokomponentních pryskyřic pro preventivní moření dřeva.</p> <p>1 vrstva <strong>Napouštěcí olej </strong></p> <p>1 až 2 vrstvy <strong>Olejová penetrační lazura </strong></p> <p><strong>CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POUŽITÍ: </strong>Preventivní ochrana dřeva pro vnější a vnitřní použití. <strong>Doporučen jako venkovní ochrana a impregnace holých dřevěných povrchů před aplikací vrchního nátěru</strong> olejová penetrační lazura.</p> <p>elmi dobré penetrační vlastnosti, ochrana dřeva před vysycháním a vznikem prasklin. Zvýraznění přirozené struktury dřeva, vytváří vodoodpudivý povrch. Prodlužuje životnost dřeva. Je <strong>určen hlavně pro použití v exteriéru</strong> na základní ošetření a údržbu dřevěných plotů, zahradního nábytku, dřevostaveb, dřevěných obkladů, oken, dveří a dalších stavebně - technických výrobků ze dřeva. <strong>Vhodný především pro měkké druhy dřevin</strong> (smrk, borovice). Je <strong>dostupný v bezbarvém provedení nebo tónovatelný v pigmentovaných odstínech</strong>. Bezbarvé provedení vykazuje obecně kratší životnost než pigmentované odstíny.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>TECHNICKÉ ÚDAJE:</strong> Objem sušiny: cca 20 ± 2%. Obsah sušiny: cca 25 ± 2%. Specifická hmotnost: 0,85 g/l ± 0,1 kg/l v závislosti na odstínu.  Viskozita: (DIN 4, 23°C) 20 – 40 vteřin</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Vydatnost:</strong> Opracované dřevo 8 – 10 m2/l na 1 nátěr, neopracované dřevo 4 – 5 m2/l na 1 nátěr. Vydatnost je závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti a stáří povrchu, dále na typu, kvalitě a vlhkosti dřeva a rovněž na způsobu aplikace.</p> <p style="text-align: justify;">Pozn. – dřevo musí být dobře obroušeno, zbaveno prachu a nečistot, odlupujícího se a nesoudržného materiálu a pečlivě očištěno od stop po tuku nebo pryskyřici. Nesmí obsahovat více než 18% vlhkosti, u oken a dveří max. 12% vlhkosti. Před aplikací vrchního nátěru BBB Olejová penetrační lazura je nezbytné nechat olej dostatečně proschnout (min. 24 hod.), aby nedošlo k vytírání pigmentu a tím ke vzniku barevné nejednotnosti povrchu.</p> <p style="text-align: justify;"><strong>Sušení:</strong> minimálně – 24 hod. při teplotě 23°C a relativní vlhkosti vzduchu 50%. Suché proti dotyku - 2 hod. Brousitelnost a přetíratelnost - 24 hod. Plně vyzrálý - po několika dnech. Pozn. – doba sušení se mění v závislosti na teplotě, ventilaci a relativní vlhkosti. Vyhýbejte se zbytečnému hromadění vlhkosti, které se normálně tvoří při stohování natřených výrobků.</p> <p><strong>Příklad dopor. aplikace:</strong></p> <p>1 vrstva <strong>Napouštěcí olej </strong></p> <p>1 až 2 vrstvy <strong>Olejová penetrační lazura </strong></p> <p><strong>Napouštěcí olej je z hlediska vyšší ochrany proti škodlivému UV záření vždy vhodné napigmentovat.</strong></p> <p><strong>Stupeň lesku:</strong> Hedvábně lesklý 30-40%</p>
2 231Kč

POPIS: Napouštěcí prostředek na bázi rostlinných olejů a alkydových jednokomponentních pryskyřic pro preventivní moření dřeva.

1 vrstva Napouštěcí olej

1 až 2 vrstvy Olejová penetrační lazura

CHARAKTERISTIKA A DOPORUČENÉ POUŽITÍ: Preventivní ochrana dřeva pro vnější a vnitřní použití. Doporučen jako venkovní ochrana a impregnace holých dřevěných povrchů před aplikací vrchního nátěru olejová penetrační lazura.

elmi dobré penetrační vlastnosti, ochrana dřeva před vysycháním a vznikem prasklin. Zvýraznění přirozené struktury dřeva, vytváří vodoodpudivý povrch. Prodlužuje životnost dřeva. Je určen hlavně pro použití v exteriéru na základní ošetření a údržbu dřevěných plotů, zahradního nábytku, dřevostaveb, dřevěných obkladů, oken, dveří a dalších stavebně - technických výrobků ze dřeva. Vhodný především pro měkké druhy dřevin (smrk, borovice). Je dostupný v bezbarvém provedení nebo tónovatelný v pigmentovaných odstínech. Bezbarvé provedení vykazuje obecně kratší životnost než pigmentované odstíny.

TECHNICKÉ ÚDAJE: Objem sušiny: cca 20 ± 2%. Obsah sušiny: cca 25 ± 2%. Specifická hmotnost: 0,85 g/l ± 0,1 kg/l v závislosti na odstínu.  Viskozita: (DIN 4, 23°C) 20 – 40 vteřin

Vydatnost: Opracované dřevo 8 – 10 m2/l na 1 nátěr, neopracované dřevo 4 – 5 m2/l na 1 nátěr. Vydatnost je závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti a stáří povrchu, dále na typu, kvalitě a vlhkosti dřeva a rovněž na způsobu aplikace.

Pozn. – dřevo musí být dobře obroušeno, zbaveno prachu a nečistot, odlupujícího se a nesoudržného materiálu a pečlivě očištěno od stop po tuku nebo pryskyřici. Nesmí obsahovat více než 18% vlhkosti, u oken a dveří max. 12% vlhkosti. Před aplikací vrchního nátěru BBB Olejová penetrační lazura je nezbytné nechat olej dostatečně proschnout (min. 24 hod.), aby nedošlo k vytírání pigmentu a tím ke vzniku barevné nejednotnosti povrchu.

Sušení: minimálně – 24 hod. při teplotě 23°C a relativní vlhkosti vzduchu 50%. Suché proti dotyku - 2 hod. Brousitelnost a přetíratelnost - 24 hod. Plně vyzrálý - po několika dnech. Pozn. – doba sušení se mění v závislosti na teplotě, ventilaci a relativní vlhkosti. Vyhýbejte se zbytečnému hromadění vlhkosti, které se normálně tvoří při stohování natřených výrobků.

Příklad dopor. aplikace:

1 vrstva Napouštěcí olej

1 až 2 vrstvy Olejová penetrační lazura

Napouštěcí olej je z hlediska vyšší ochrany proti škodlivému UV záření vždy vhodné napigmentovat.

Stupeň lesku: Hedvábně lesklý 30-40%

Výrobci