Internetová stránka pro zvýšení uživatelského komfortu používá  cookies.  Potvrzením a používáním těchto stránek dáváte svůj souhlas s jejich použitím.

zavřít

Kategorie

TOP tér 0,9 L Zobrazit v plné velikosti

TOP tér 0,9 L

BBB TOP tér - směs dřevného dehtu, fermeže a terpentýnu podle tradiční skandinávské receptury

Více informací

Dostupnost: skladem

299Kč s DPH

TOP tér 0,9 L <p><strong>BBB TOP tér - </strong><strong>směs dřevného dehtu, fermeže a terpentýnu podle tradiční skandinávské receptury</strong></p> <p> </p> <p style="text-align: justify;">BBB TOP tér je připravenou aplikační směsí čistých přírodních produktů – borovicového dehtu, lněné fermeže a terpentýnového oleje. TOP tér po zaschnutí neuvolňuje nebezpečné látky, je v přírodě plně odbouratelný a nezatěžuje životní prostředí. Jedná se o kapalinu tmavohnědé barvy s charakteristickým kouřovým zápachem, který časem vyprchá. Je určen pro použití v exteriéru.</p> <p style="text-align: justify;">Nejúčinnější složkou TOP téru z hlediska ochrany dřeva je borovicový dehet. Protože samotný borovicový dehet je hustý a dlouho schne, je potřeba ho vhodně kombinovat se lněnou fermeží a naředit terpentýnem. TOP tér je tradiční aplikační směsí, zhotovenou podle stovky let staré a v praxi nesčetněkrát ověřené skandinávské receptury.</p> <p style="text-align: justify;">TOP tér se odedávna používal k ochraně dřevěných konstrukcí, staveb a výrobků (především z měkkého dřeva), které byly zatíženy povětrnostními vlivy. Např. dřevěné kostely, sruby, roubenky, stodoly, lodě, šindelové střechy, kůly, mola, lávky, ploty, povozy, sáně, pergoly, okenice apod. TOP tér není vhodný pro použití v interiéru. Důvodem je intenzivní charakteristický zápach dehtu a terpentýnu, přestože po čase vyprchá.</p> <p style="text-align: justify;">TOP tér vytváří v podpovrchové části dřeva tenkou ochrannou vrstvu, která velmi dobře odolává vlivům povětrnosti, rozkladnému UV záření a také škůdcům, plísním a hnilobám. TOP tér je přirozeně antiseptický. Snadno se roztírá a po zaschnutí zajišťuje ekologickou ochranu dřeva.</p> <p> </p> <p><strong><em>CHARAKTERISTIKA: </em></strong></p> <ul> <li>Určen pro použití v exteriéru.</li> <li>Hotová aplikační směs, která je již připravena k nátěru.</li> <li>Zcela přírodní a ekologicky šetrný způsob ochrany dřeva.</li> <li>Vhodný především pro ochranu měkkých dřevin.</li> <li>Výtečně penetruje do dřeva.</li> <li>Je přirozeně antiseptický.</li> <li>Účinně chrání proti povětrnosti (vodě, UV záření)</li> <li>Ochrana proti dřevním škůdcům, plísním a hnilobám.</li> <li>Snadná aplikace – lehce se roztírá i na neupraveném dřevě.</li> </ul> <p> </p> <p><strong><em>TECHNICKÉ ÚDAJE: </em></strong></p> <p>Název: TOP tér</p> <p>Ostatní názvy: Směs dřevného dehtu, fermeže a terpentýnu</p> <p>Skupenství: kapalina</p> <p>Barva: tmavě hnědá</p> <p>Zápach: charakteristický kouřový</p> <p>Hustota (při 20°C): 0,90 – 0,94 g/cm<sup>3</sup></p> <p>Rozpustnost ve vodě: nerozpustný</p> <p> </p> <p style="text-align: justify;"><strong>TOP tér </strong>– tradiční, univerzální, historicky prověřená a nejčastěji využívaná receptura pro všeobecné použití.</p> <p style="text-align: justify;"><img src="https://www.olejenadrevo.cz/fotky20967/TOP TÉR - vzorek.jpg" alt="TOP TÉR " width="350" height="112" /></p>
247Kč

BBB TOP tér - směs dřevného dehtu, fermeže a terpentýnu podle tradiční skandinávské receptury

 

BBB TOP tér je připravenou aplikační směsí čistých přírodních produktů – borovicového dehtu, lněné fermeže a terpentýnového oleje. TOP tér po zaschnutí neuvolňuje nebezpečné látky, je v přírodě plně odbouratelný a nezatěžuje životní prostředí. Jedná se o kapalinu tmavohnědé barvy s charakteristickým kouřovým zápachem, který časem vyprchá. Je určen pro použití v exteriéru.

Nejúčinnější složkou TOP téru z hlediska ochrany dřeva je borovicový dehet. Protože samotný borovicový dehet je hustý a dlouho schne, je potřeba ho vhodně kombinovat se lněnou fermeží a naředit terpentýnem. TOP tér je tradiční aplikační směsí, zhotovenou podle stovky let staré a v praxi nesčetněkrát ověřené skandinávské receptury.

TOP tér se odedávna používal k ochraně dřevěných konstrukcí, staveb a výrobků (především z měkkého dřeva), které byly zatíženy povětrnostními vlivy. Např. dřevěné kostely, sruby, roubenky, stodoly, lodě, šindelové střechy, kůly, mola, lávky, ploty, povozy, sáně, pergoly, okenice apod. TOP tér není vhodný pro použití v interiéru. Důvodem je intenzivní charakteristický zápach dehtu a terpentýnu, přestože po čase vyprchá.

TOP tér vytváří v podpovrchové části dřeva tenkou ochrannou vrstvu, která velmi dobře odolává vlivům povětrnosti, rozkladnému UV záření a také škůdcům, plísním a hnilobám. TOP tér je přirozeně antiseptický. Snadno se roztírá a po zaschnutí zajišťuje ekologickou ochranu dřeva.

 

CHARAKTERISTIKA:

  • Určen pro použití v exteriéru.
  • Hotová aplikační směs, která je již připravena k nátěru.
  • Zcela přírodní a ekologicky šetrný způsob ochrany dřeva.
  • Vhodný především pro ochranu měkkých dřevin.
  • Výtečně penetruje do dřeva.
  • Je přirozeně antiseptický.
  • Účinně chrání proti povětrnosti (vodě, UV záření)
  • Ochrana proti dřevním škůdcům, plísním a hnilobám.
  • Snadná aplikace – lehce se roztírá i na neupraveném dřevě.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Název: TOP tér

Ostatní názvy: Směs dřevného dehtu, fermeže a terpentýnu

Skupenství: kapalina

Barva: tmavě hnědá

Zápach: charakteristický kouřový

Hustota (při 20°C): 0,90 – 0,94 g/cm3

Rozpustnost ve vodě: nerozpustný

 

TOP tér – tradiční, univerzální, historicky prověřená a nejčastěji využívaná receptura pro všeobecné použití.

TOP TÉR

Výrobci