Internetová stránka pro zvýšení uživatelského komfortu používá  cookies.  Potvrzením a používáním těchto stránek dáváte svůj souhlas s jejich použitím.

zavřít

Kategorie

ŘEDIDLA do olejů

Nejsou zde žádné produkty
ŘEDIDLA do olejů

Přírodní rostlinné oleje jsou k ochraně a údržbě dřeva velmi vhodné a oblíbené, ale jejich značná viskozita (hustota)...

Více

Podkategorie

 • Pomerančový olej technický

  Pomerančový olej technický je přírodní produkt. Získává se ze slupek pomerančů. Má silnou odmašťovací schopnost, proto je často používán jako čistidlo a ředidlo.

 • Terpentýnový olej balzámový

  BBB tradiční terpentýnový olej (také terpentýn, terpentin) je tekutina, která se získává pomocí destilace pryskyřic stromů bohatých na tuto surovinu. Patří mezi ně řečík terebintový (terpentýnový strom) a různé druhy borovic (borovice přímořská, halepská, Massonova,  sumaterská, bahenní, kadidlová či borovice těžká). Z pryskyřic jedle je vyráběn tzv. kanadský balzám, z pryskyřic modřínu západoamerického je vyráběn tzv. Benátský balzám (terpentýn).

 • Terpentýnový olej dřevný

  Terpentýnový olej dřevný neboli terpentýnse využívá jako organické rozpouštědlo, proto je jako obdobné látky hořlavý a dráždivý, je vhodný pro ředění přírodních rostlinných olejů (např. lněného oleje, tungového oleje, světlicového oleje, ostropestřecového oleje atd.), lněné fermeže, týkového oleje, dřevního dehtu, tvrdých olejů, olejových lazur, přírodních vosků, olejových barev, k výrobě laků, k čištění nářadí, k odmašťování povrchů a k odstraňování skvrn.

 • Ředidlo LB-40

  Ředidlo LB-40 (podobně jako ředidlo LB-60) je bezaromátové ředidlo české výroby s lehkou citrusovou vůní, které je určeno pro použití do rostlinných olejů a alkydových nátěrových hmot.

 • Ředidlo LB-60

  Ředidlo LB-60 je bezaromátové ředidlo české výroby s lehkou citrusovou vůní, které je určeno pro použití do rostlinných olejů a alkydových nátěrových hmot.


Výrobci