Internetová stránka pro zvýšení uživatelského komfortu používá  cookies.  Potvrzením a používáním těchto stránek dáváte svůj souhlas s jejich použitím.

zavřít

Kategorie

Čisté přírodní oleje na dřevo

Nejsou zde žádné produkty
Čisté přírodní oleje na dřevo

Čisté přírodní oleje, které se u nás nejvíce používají pro ošetření a úpravu dřeva v souladu s historickými tradicemi...

Více

Podkategorie

 • Lněný olej na dřevo

  Lněný olej se již po staletí používal pro hloubkovou ochranu měkkých jehličnatých i tvrdých listnatých dřevin. Je vhodný pro většinu dřevěných povrchů, které zpevňuje a vytváří podklad pro jejich další zušlechtění.

 • Tungový olej (čínský dřevní olej)

  Tungový olej (čínský dřevní olej) byl úspěšně využíván pro ochranu dřevěných výrobků již ve staré Číně, odkud také pochází.

 • Tungový olej vařený

  Tungový olej vařený (polymerovaný) je speciálně upravený tungový olej, který je díky polymeraci ze všech přírodních olejů nejodolnější a nejrychleji vytvrzuje.

 • Konopný olej

  Konopný olej rafinovaný se získává lisováním semen rostlin rodu konopí (Cannabis). Nerafinovaný olej lisovaný za studena je tmavě až světle zelený, s příjemnou oříškovou chutí a vůní. Rafinovaný konopný olej je čirý, jen lehce nažloutlý, se slabou vůní a chutí.

 • Ostropestřcový olej 100%

  Ostropestřcový olej 100% (virgin - panenský), lisovaný za studena, krmný. Jedná se o 100% panenský olej z plodu ostropestřce mariánského lisovaného za studena. Produkt se používá jako zchutňující doplňková látka při krmení zvířat..


 • Světlicový/saflorový olej

  Světlicový olej dnes často nahrazuje olej lněný. Protože světlicový olej nejméně ze všech u nás běžně dostupných přírodních rostlinných olejů žloutne a tmavne, bývá v posledních letech stále více využíván pro povrchovou úpravu dřeva a dřevěných výrobků, a to především v interiéru.

 • Ricinový olej dehydratovaný

  Ricinový olej dehydratovaný (DCO – Dehydrated Castor Oil) je pro svou výtečnou filmotvornost a plnivost  někdy nazýván „tekutý vosk“. Na rozdíl od běžného ricinového oleje (FSG - First Special Grade), který je nevysychavý (používal se například jako přísada do dvoutaktních motorů), je dehydratovaný ricinový olej výtečný pro ošetřování dřeva a je nejčastěji používán pro výrobu směsí těch nejkvalitnějších polymerizovaných (vařených) olejů, nejčastěji s tungovým olejem a modifikovanou kalafunou.

 • Parafinový olej medicinální

  Parafinový (parafínový) olej medicinální (Parafinum /per/liquidum) je čirý olej, který se vyrábí frakční destilací ropy. Je složený především z alkanůa cyklických parafínů.

 • Pomerančový olej technický

  Pomerančový olej technický je přírodní produkt. Získává se ze slupek pomerančů. Má silnou odmašťovací schopnost, proto je často používán jako čistidlo a ředidlo.

 • Terpentýnový olej balzámový

  BBB tradiční terpentýnový olej (také terpentýn, terpentin) je tekutina, která se získává pomocí destilace pryskyřic stromů bohatých na tuto surovinu. Patří mezi ně řečík terebintový (terpentýnový strom) a různé druhy borovic (borovice přímořská, halepská, Massonova,  sumaterská, bahenní, kadidlová či borovice těžká). Z pryskyřic jedle je vyráběn tzv. kanadský balzám, z pryskyřic modřínu západoamerického je vyráběn tzv. Benátský balzám (terpentýn).

 • Terpentýnový olej dřevný

  Terpentýnový olej dřevný neboli terpentýnse využívá jako organické rozpouštědlo, proto je jako obdobné látky hořlavý a dráždivý, je vhodný pro ředění přírodních rostlinných olejů (např. lněného oleje, tungového oleje, světlicového oleje, ostropestřecového oleje atd.), lněné fermeže, týkového oleje, dřevního dehtu, tvrdých olejů, olejových lazur, přírodních vosků, olejových barev, k výrobě laků, k čištění nářadí, k odmašťování povrchů a k odstraňování skvrn.

 • Teakový olej

  Tradiční teakový olej je směsí nejkvalitnějších přírodních rostlinných olejů pro prvotní ošetření i pro pravidelnou ochranu a údržbu týkového dřeva a jiných, především tvrdých a exotických dřevin.


Výrobci